21.1.2024 - Nadílka Miguelkových dětiček v Německu!

Letošní leden byl pro Miguelita velmi plodný. 16.1. se v chovatelské stanici League of Angels u Andrého a Kathrin Döhler narodilo šest krásných miminek, dvě děvčátka a čtyři chlapci. Celkem bylo štěňátek osm, bohužel dvě z nich porod nezvládla. Maminka Buffy - League of Angels Back to Black, německá šampionka, je úžasná a velmi statečná, pečlivě se o miminka stará. Tento krásný vrh nás překvapil parádními barvičkami. Miguel předal svým dětem červenou barvu, kterou nese. Jedna holčička je červená s černou maskou a jeden klučík celočervený. Dětičkám se velmi dobře daří. Všichni z nich máme velkou radost!

 

18.1.2024 - TOP STAFFORD 2023

V klubové soutěži SBTC CZ o výstavně nejúspěšnějšího psa SBT v roce 2023 získal Miguelito ze 76 bodovaných psů pěkné 13. místo. Body se počítají pouze z výstav pořádaných v České republice. Na to, že jsme se s Miguelem zúčastnili jen tří výstav pořádaných pod záštitou ČMKU, je to opravdu krásný výsledek. Jsem na něj moc pyšná, vážím si všech jeho úspěchů, ale především jsem vděčná za veškerý společně strávený čas. Dává mi neskutečnou energii a chuť pokračovat dál.

 

15.1.2024 - Miguelito se stal tátou!

Náš milovaný Miguelek se stal poprvé tátou! 9.1. se na Slovensku v chovatelské stanici Roca Gris u Lindy a Vandy Varadyových narodilo pět přenádherných zdravých a silných miminek, tři holčičky a dva kluci. Maminkou je krásná Luna - Bullkeinol Crazy Magic /import PL/, slovenská šampionka, výstavně a pracovně vedená fenka s vynikající povahou. Dětičky se mají čile k světu a skvěle prospívají. Mají velkou chuť k jídlu a vše je moc zajímá, nezapřou svého taťku. Máme z nich všichni obrovskou radost!

 

20.12.2023 - PF 2024

Všem našim přátelům dvounohým a čtyřnohým a všem dobrým lidem přejeme krásné a požehnané vánoční svátky a do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky, porozumění a spokojenosti!

 

12.12.2023 - Prezentace ve výroční knize o plemeni

Stejně jako v předchozích letech se naše chovatelská stanice bude prezentovat v anglickém annualu Alana Hedgese & Jackie Smart The Stafford Book 2023. Letošní ročník bude patřit našim nejmladším posilám Miguelitovi a Dorotce. Jsou velice šikovní, zdraví a nadějní jedinci a my jsme moc šťastní, že je máme! Krásnou reklamu pro nás opět vytvořila paní Lucie Svobodová z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 

 

6.12.2023 - Splněný sen! Grand Prix Alicante 2023 & XXIII Spanish Monographic

První prosincový prodloužený víkend jsme s Miguelem strávili u moře v krásném španělském letovisku Alicante. Především jsme však zakončili letošní výstavní sezónu a to velice stylově - zúčastnili jsme se jedné z nejprestižnějších výstavních událostí v Evropě Stafford Grand Prix!

Miguelito startoval v silně obsazené mezitřídě s 15 špičkovými představiteli našeho plemene z věhlasných chovatelských stanic ze Španělska a Francie. Odnesli jsme si hodnocení výborný a pěkné posouzení od specialistek na plemeno ze země původu Velké Británie paní Bev Harrison (Trawden kennel) a paní Gillian McDermott (Macadermus kennel), kterého si velmi vážím. Jsem na svého chlapečka velice pyšná, skvěle se vystavil a společně jsme si tento fantastický výstavní víkend velice užili.

Děkuji španělskému klubu staffordshire bull terrier C.E.S.B.T. a jeho prezidentovi Miguelovi Navarro za skvělou organizaci a úžasný výstavní víkend!

Velké poděkování patří Simoně a Lence za to nadšení společně vyrazit jako historicky první vystavovatelé z České republiky vystavit své vlastní odchovy na Stafford Grand Prix! Sny se plní!

 

31.10.2023 - Staffordshire Bull Terrier Autumn Trophy 2023

Poslední říjnový víkend 28.10. jsme s Miguelem vyrazili na Slovensko na Staffordshire Bull Terrier Autumn Trophy 2023, tentokrát společně s nejmladší posilou naší chovatelské stanice Doro Cherokee First Turn Black a její rodinkou Lenkou, Honzou a Lukášem Albertovými. Výstavu posuzoval rozhodčí z Velké Británie, specialista na plemeno pan John Dare (Bowstaff kennel). Miguelito se předvedl v mezitřídě a získal pěkné hodnocení s oceněním VHC. Dorotka se ve velké konkurenci mladých fen neztratila, moc hezky se předvedla a obdržela známku výborná a krásný posudek. Děkujeme panu rozhodčímu za pěkná hodnocení našich miláčků a spolku Priatelia SBT, o.z. za skvělé odpoledne strávené na výstavě v hezkém prostředí kynologického areálu Vojka nad Dunajom. Tato krásná akce, letos již druhá v pořadí, se nesla v duchu typických anglických klubových výstav. Precizní organizace, výborné jídlo, pěkné ceny a účast chovatelů a vystavovatelů ze Slovenska, České republiky, Polska, Maďarska a Rakouska a přátelská atmosféra udělaly z této akce jednu z nezapomenutelných.

 

25.10.2023 - Dorotka slaví své 1. narozeniny!

Rok utekl jako voda a z Dorotky je krásná mladá slečna!

Naše milovaná princezničko, přejeme ti s celou rodinkou psí i lidskou všechno nejlepší, hodně zdravíčka a dlouhý život plný radosti! Krásné narozeniny!

 

 

18.10.2023 - Naše milovaná Bagíska odešla za duhový most

Na noční obloze se rozsvítila další hvězdička. Naše stafí královna Wanda ze Smiřické zahrady odešla do psího nebe.

Bagísko naše milovaná, měla jsi už požehnaný věk, vím, že jsme to mohli čekat, ale na tohle se nikdy nedá připravit. Byla jsi naše nejúžasnější tygřice, velká šéfová, kterou poslouchala celá smečka, zakladatelka našeho chovu, dáma s velkou osobností a pravým stafím srdcem. Prožili jsme s tebou spoustu šťastných dní. Děkujeme ti za ten krásný společný čas. Zůstaneš navždy v našich srdcích a ve svých potomcích, dětech, vnoučatech a pravnoučatech. Milujeme tě, Bagi. Nikdy na tebe nezapomeneme.

 

10.10.2023 - Úspěšná podzimní výstavní sezóna

Po prvním zářijovém víkendu v Rumunsku, kde Miguelito zabodoval, jsme pokračovali výstavním maratonem v Čechách, Rakousku, Bosně a Hercegovině a Maďarsku.

Na mezinárodní výstavě Floracanis v Olomouci, kterou posuzoval pan rozhodčí Ing. Radim Fiala získal první místo a ocenění CAC v mezitřídě s velmi pěkným posudkem. Následující víkend jsme navštívili Šumavskou mezinárodní výstavu v Klatovech, kde naše plemeno posuzovala paní rozhodčí Milena Maršálová a Miguel si vybojoval pěkné třetí místo. Hned po výstavě jsme se přesunuli několik stovek kilometrů do rakouského Rabensteinu, kde jsme v neděli rozhodně nemohli chybět na klubové výstavě ÖSBC Clubsiegerschau 2023, kterou letos posuzoval irský rozhodčí, specialista na naše plemeno pan Robert Jenkins (Slatady kennel). Miguelito ve velké konkurenci jedinců z několika zemí získal čtvrté místo a krásné hodnocení, jehož si velice vážím.

Další zemí, kterou jsme letos s Miguelem navštívili již podruhé, byla Bosna a Hercegovina. Na jaře tam Migi získal svůj první juniorský šampionát a mnoho dalších ocenění. Také naše podzimní návštěva poslední víkend v září byla velice úspěšná. Poprvé jsme s Miguelem startovali ve třídě šampionů. Posuzovali nás rozhodčí z Maďarska, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Získali jsme krásná hodnocení s těmi nejvyššími známkami a umístili jsme se též v závěrečných soutěžích v BIS ringu. Miguelito si přivezl tituly Champion of Bosnia and Herzegovina, Champion Federation of Bosnia and Herzegovina, Grand Champion of Bosnia and Herzegovina a Summer Winner 2023.

První říjnový víkend jsme strávili v Maďarsku na tradičních 3x CACIB Show /Crufts-Derby Show/ v Komárom. Miguel zahájil šampionát Maďarska, vybojoval si 2x CAC, 1x r.CAC, 2x r.CACIB a získal ocenění Derby Winner 2023. Posuzovali nás rozhodčí z Finska, Srbska a Litvy. Víkend v Maďarsku jsme si velice užili ve společnosti našich přátel a jejich stafích parťáků z Čech, Německa a Slovenska, díky nimž na tyto výstavy jen tak nezapomeneme.

 

6.9.2023 - Miguelito se stal šampionem!

První zářijový víkend jsme s Miguelem strávili v Transylvánii, bájné části Rumunska, která stále ještě oplývá nádhernou nedotčenou přírodou a mystickými starými hrady. Zúčastnili jsme se čtyř výstav Royal Crown Trophy 2023 ve městě Sebes v regionu Alba. Posuzovali nás rozhodčí z Irska, Portugalska a domovského Rumunska. Miguelito získal krásná hodnocení a ve věku 16 a půl měsíce splnil podmínky k udělení svého prvního dospěláckého titulu Champion of Romania!

Můj milovaný chlapec si nejen tímto úspěchem zasloužil nový letáček tentokrát na "podzimní téma", který pro něj vytvořila naše dvorní grafička paní Lucie Svobodová z Niarra Pro Design, které tímto velice děkuji.

 

22.8.2023 - Miguelito a trio CACIB v Bratislavě

Poslední prodloužený víkend jsme s Miguelem strávili v Bratislavě u našich slovenských přátel.

Zúčastnili jsme se tří letních Mezinárodních výstav Duodanube, konaných tradičně na Závodisku v Petržalke. Výstavy posuzovali rozhodčí Paweł Osak z Polska, Dalibor Smékal z České republiky a Pavol Seman ze Slovenska.

Náš El Mariachi Bagheera Bulls se krásně předvedl již jako "dospělák" v mezitřídě v rukách Martina Záliše a Mariana Botta a vybojoval si svůj první CAC a dvakrát r.CAC a tím zahájil šampionát Slovenska.

Děkuji všem pánům rozhodčím za pěkná hodnocení a posudky mého chlapce a Martinovi s Marianem za skvělý handling a velice milou společnost.

 

8.8.2023 - Zakladatelka našeho chovu Bagíska dnes slaví 14. narozeniny!

Čas nejde zastavit a někdy utíká rychleji, než bychom chtěli... Dnes už je to čtrnáct let, kdy se narodila naše velká stafí láska, zlatá tygřice Wanda ze Smiřické zahrady aka Bagheera, zakladatelka našeho chovu, hrdá maminka, babička, prababička a praprababička. Velká osobnost a pravá psí dáma, která jde do všeho celým svým velkým stafím srdcem.

Bagísko naše milovaná, ještě to tu s námi vydrž, přejeme ti hodně zdravíčka a i když to už není, co to bývalo, pomaleji to běhá, užívej si života, dokud to jen jde!

 

6.8.2023 - Dorotka se stala junior šampionkou!

První srpnový týden jsme s Dorotkou vyrazily na dlouhou cestu do pohádkové Černé Hory. Užily jsme si malou dovolenou a zároveň absolvovaly výstavní maratón Montenegro Cup 2023 v bývalém královském městě Cetinje, které leží vysoko v horách této perly Balkánu.

Naše Doro Cherokee First Turn Black se poprvé předvedla ve třídě mladých a byla velice šikovná. Získala ta nejvyšší ocenění a přivezla si domů titul Junior Champion of Montenegro.

Děkuji všem rozhodčím za pěkná hodnocení Dorotky a spolumajitelům Lence s Honzou za důvěru mi Dorinku svěřit na tuto dobrodružnou výpravu, kterou jsme si užily společně s dalšími nadšenkyněmi Simonou z Čech a Zuzkou ze Slovenska.

 

30.7.2023 - Lilinka se stala veterán šampionkou!

Moje milovaná Lili - Vanilla Doll Ambassador Sun se po čtyřech letech předvedla zpět v ringu ve skvělé formě a zazářila jako veteránka. Společně jsme navštívily výstavy u našich severních sousedů v našem oblíbeném Polsku. V Jelení Hoře a Opole získala krásná hodnocení ve třídě veteránů a dvakrát také ocenění BOV. Splnila tak podmínky pro udělení titulu Veteran Polish Champion. Jsem velice vděčná za krásné okamžiky, které jsme si s mojí malou princeznou mohly znovu společně užít.

Jelenia GoraOpole

 

17.7.2023 - Miguelův víkendový úspěch v Mladé Boleslavi

V sobotu se konala v Mladé Boleslavi tradiční červencová Národní výstava psů, kterou letos posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš.

I přes tropické teploty, které tento víkend vládly a vyšplhaly se až na 38 stupňů, se Miguelito - El Mariachi Bagheera Bulls krásně předvedl v rukách profíka Martina Záliše (chovatelská stanice Z Falkenštejna) a získal ocenění výborný 1, CAJC, BOJ a v závěrečných soutěžích společně vybojovali JBIG 2. místo!

Velice děkuji panu rozhodčímu za tak vysoká hodnocení mého chlapce a Martinovi za perfektní handling!

 

27.6.2023 - Miguelito se stal několikanásobným junior šampionem a juniorským interšampionem!

Během května a června jsme s Miguelem vyrazili na několik zahraničních výstav a procestovali společně Polsko, Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu a Srbsko. Moc jsme si to spolu užili a Miguelito - El Mariachi Bagheera Bulls si domů dovezl několik titulů a krásných ocenění.

Pyšní se tituly Junior Polish Champion, Junior Champion of Bosnia and Herzegovina, Junior Champion Federation of Bosnia and Herzegovina, Junior Champion of Montenegro, Junior Champion of Serbia a Adriatic Winner 2023. Mimo to také splnil podmínky k udělení titulu C.I.B.-J (International Junior Beauty Champion). Zároveň získal kvalifikaci na Crufts 2024. Posuzovali nás rozhodčí z celé Evropy, jimž chci poděkovat za pěkná hodnocení mého chlapce. Velké díky patří příteli profesionálnímu handlerovi Vladimiru Bursacovi, který Miguela předvedl v bosenském Međugorje a společně získali ta nejvyšší ocenění výborný 1, CAJC, CACIB-J, BOJ, BOB a BIG 1!

V přímořském letovisku Bar v Černé Hoře jsme se zúčastnili klubové výstavy teriérů typu bull, kterou posuzoval velice vážený rozhodčí a specialista na tato plemena pan Milija Stankov ze Srbska. Miguel od něj získal ocenění výborný 1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOJ a BIS 3. místo. Velice si vážím tak vysokého hodnocení právě od takové osobnosti, jakou pan Stankov je.

Jsem na Miguelita velice pyšná! 

MedugorjeMedugorje BOG 1Montenegro 2023

 

25.6.2023 - Štěňátka z vrhu F slaví dva týdny!

Špagetčiným dětičkám jsou už dva týdny, mlíčko jim chutná, rostou jako z vody a pomalu začínají otevírat očička. Přijela se na ně podívat a udělat čerstvé fotky panička tatínka Reddička Elena Lavrova.

Pro dva chlapečky ještě hledáme ty nejlepší rodiny.

 

Frou-Frou Bagheera Bulls

Frou Frou Bagheera Bulls

 

Flo Starfish Bagheera Bulls

Flo Starfish Bagheera Bulls

 

Fury Scout Fairy Bagheera Bulls

Fury Scout Fairy Bagheera Bulls

 

Finn McMissile Bagheera Bulls

Finn McMissile Bagheera Bulls

 

Francesco Bernoulli Bagheera Bulls

Francesco Bernoulli Bagheera Bulls

 

Fillmore Bagheera Bulls

Fillmore Bagheera Bulls

 

23.6.2023 - Naše první stafinka Anuška dnes slaví 14. narozeniny!

Čas neskutečně utíká... Nemohu uvěřit, že je to už čtrnáct let, co k nám do rodiny přišla naše první stafinka, černé štěstíčko Crazy Jess Ambassador Sun aka Anuška. Jsi naše slunce, každý den nám dáváš tolik lásky a radosti. Díky tobě jsme poznali, co znamená mít doma stafíka a zamilovali se do tohoto úžasného plemene. Anuško naše milovaná, děkujeme ti za každý den, který nám děláš svou přítomností krásnější, ještě to tu s námi vydrž. Přejeme ti hodně zdravíčka, spokojenosti a ať si užíváš života stále plnými doušky tak, jak to umíš jen ty!!! Krásné narozeniny!

 

11.6.2023 - Máme štěňátka!

Plánovaný vrh "F", šťastnými rodiči jsou Gamecelt Revelation a Špagetka Top Banana.

Špagetka v ranních hodinách porodila císařským řezem šest krásných zdravých štěňátek. Máme tři kluky jako buky a tři princezny.

Fillmore, Finn McMissile, Francesco Bernoulli a Frou-Frou, Fury Scout Fairy, Flo Starfish jsou i s maminkou v pořádku a daří se jim dobře. Špagetka se o ně vzorně stará, má dostatek mlíčka a tak dětičkám nic nechybí.

Štěňátka z vrhu "F" jsou odchována v domácím prostředí u majitelky maminky Špagetky, naší přítelkyně Martiny Šimonové.

Děkujeme všem našim blízkým přátelům za podporu a Eleně Lavrove za možnost krytí s Reddikem a za první fotografie našich společných miminek!

 

Holčičky

Kluci

 

30.5.2023 - Dorotka zazářila na klubové výstavě na Slovensku!

O víkendu se konala Club Terrier Show v obci Šamorín na Slovensku, kterou posuzovali rozhodčí z Velké Británie, specialisté na plemeno manželé Jo a Bill Blackerovi (Crossguns kennel).

Naše nejmladší naděje Doro Cherokee First Turn Black se moc hezky předvedla a získala krásná hodnocení velmi nadějná 1 a Nejlepší štěně v rase! V BIS ringu závěrečnou soutěž posuzoval pan rozhodčí Jay Richardson z USA a Dorotka se probojovala do užšího výběru ze všech jedinců soutěžících v puppy class na této výstavě.

Je to naše holčička šikovná!

 

12.5.2023 - Plánované krytí Reddy & Špagi - březost potvrzena!

V naší chovatelské stanici očekáváme v polovině června po roce opět štěňátka!

Představujeme Vám krytí krásné bílé fenečky s červenými plotnami Špagetky Top Banana s úžasným impozantním psem Reddym - Gamecelt Revelation, importovaným ze země původu plemene Velké Británie, který se skvěle osvědčil jako otec našich vrhů "B" a "C".

Ze spojení Špagetky a Reddyho očekáváme červená štěňátka s bílými znaky s výstavními a pracovními předpoklady, vyrovnanou přátelskou povahou po obou rodičích a se zdravým temperamentem žádoucím pro plemeno stafordšírský bullterier. Štěňátka se budou pyšnit velmi zajímavým rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic z Velké Británie a linií z Jižní Afriky - Seastaff, Crossguns, Jodel´s, Albermarbull, Cazomic, Bourtie, Pennsmith, Penshannel, Sparstaff, Ashstock, Zutar, Chassuki.

Oba nastávající rodiče disponují nadstandardními zdravotními vyšetřeními s vynikajícími výsledky. Otec štěňátek Reddy je šampionem krásy několika zemí a Interšampionem. Špagetka se též výborně prezentuje na výstavním poli a dosahuje stabilních výsledků a ocenění. Mimo to se aktivně věnuje obranám a poslušnosti. Její přímí předci jsou generačně pracovně a lovecky vedeni.

Za možnost krytí s Reddym děkujeme jeho majitelce Eleně Lavrove, které si jako chovatelky velice vážíme.

Miminka z tohoto velice perspektivního spojení budou odchována v domácím prostředí u majitelky maminky Špagetky, naší blízké přítelkyně Martiny Šimonové. Všichni se už těšíme na letní chlupatou nadílku!

 

7.5.2023 - Naše Lilinka se stala veteránkou

Nemohu uvěřit, že naše malá princezna, naše černé štěstí Vanilla Doll Ambassador Sun dnes oslavila své 8. narozeniny a stala se tak oficiálně veteránkou, ač tak vůbec nevypadá a ani se tak nechová.

Všechno nejlepší Lilíčku, hlavně hodně zdravíčka a ještě mnoho dlouhých spokojených let ti přejeme!

 

18.4.2023 - Miguelito slaví své 1. narozeniny!

Uteklo to jako voda a z maličkého Miguelita je krásný velký zdravý kluk!

Chlapečku náš, přejeme ti s celou rodinkou psí i lidskou všechno nejlepší, hodně zdravíčka a dlouhý život plný radosti! Krásné narozeniny!

 

9.4.2023 - Náš milovaný Lukášek odešel za duhový most

S velkým smutkem a bolestí jsme se rozloučili s naším milovaným Luca Corleone Ambassador Sun.

Lukášku, nemohu uvěřit, že už tu s námi nejsi. Přišlo to tak rychle a nečekaně. Bolí mě srdce, tak moc mi chybíš. Nikdy se nepřipravím na vaše odchody. Chlapečku můj milovaný, byl jsi první štěňátko stafíčka, narozené u nás doma. Byl jsi tak báječný kluk s neutuchajícím temperamentem a pravým chlapským srdcem. Vzpomínám na všechny tvé lumpárny, pravidelné rituálky, na kouzelný pohled tvých velkých očích, ve kterých byl celý svět. Děkuji ti za ten krásný společný čas. Odpočívej v pokoji Lukášku, Lukýno, Lupínku, Luky Cookie, Lucaso, Mafiáne, Macho pruhovanej. Nikdy na tebe nezapomeneme.

 

21.3.2023 - Výstavní úspěchy našich nejmladších

Letošní počátek výstavní sezóny byl pro naše nejmladší Miguelita a Dorotku velmi úspěšný.

V únoru jsme se s Miguelem a rodinnou přítelkyní Elenou Lavrovou zúčastnili výstavního víkendu v Maďarsku. Klubovou výstavu 10.2. Pannon Terrier Speciality Show 2023 posuzovala specialistka na naše plemeno paní Debbie Saunt (Alport kennel) z Velké Británie. Náš El Mariachi Bagheera Bulls se pěkně předvedl v rukou Eleny a získal krásné druhé místo s hodnocením výborný a skvělým posudkem. Druhý den 11.2. na Mezinárodní výstavě psů v Budapešti, kterou posuzovala paní rozhodčí Elena Wohles-Tatarinsteva z Lucemburska Miguel vybojoval první místo s hodnocením výborný, CACIB-J a tituly Junior Winner a Best of Junior!

První březnový víkend 4.3. jsme vyrazili na Slovensko na Staffordshire Bull Terrier Danube Trophy 2023, tentokrát také s nejmladší posilou naší chovatelské stanice Doro Cherokee First Turn Black společně s její rodinkou Lenkou a Honzou Albertovými. Dorotka svou výstavní premiéru zvládla na jedničku s hvězdičkou! Krásně se předvedla a od pana rozhodčího z Velké Británie, specialisty na plemeno pana Craiga Scanlana (Pantycelyn kennel) získala skvělé hodnocení s oceněním velmi nadějná 1, Nejlepší mladší štěně a Nejlepší štěně výstavy! Miguelito se převedl ve třídě mladých a též nezklamal! Vybojoval první místo s hodnocením výborný a krásným posudkem.

Dorotka

19.3. jsme pak vyjeli za hranice k našim severním sousedům do polských Świebodzic a zúčastnili se 70. Jubilejní národní výstavy psů, kterou posuzoval rozhodčí ze Slovenska pan Vladimir Piskay. Miguel získal ve třídě mladých první místo s hodnocením výborný a tituly Junior Winner a Best of Junior! Dorotka zazářila ve třídě mladších štěňat s hodnocením velmi nadějná 1 a následně vybojovala titul Nejlepší štěně v rase a v závěrečném ringu Best in Show získala od polské rozhodčí paní Anety Dopierała krásné 4. místo v konkurenci vítězů štěňat všech ras předvedených na této výstavě.

DorotkaMiguelDorotka

Jsem na naše nejmladší velmi pyšná! Velice si vážím hodnocení všech rozhodčích, kteří naše stafíčky posuzovali a všem svým přátelům děkuji za milou společnost a podporu!

 

19.12.2022 - PF 2023

Všem našim přátelům dvounohým a čtyřnohým a všem lidem dobré vůle přejeme krásné a požehnané Vánoce a do nového roku pevné zdraví, hodně štěstí, kupu radosti a plnou náruč splněných snů!

 

17.12.2022 - První vánoční dárek! Nová posila v rodině Bagheera Bulls!

S vánočním časem přichází do naší chovatelské stanice nová hvězda! S potěšením vám představujeme Doro Cherokee First Turn Black aka Dorotku. 
Dorotka se narodila z perspektivního spojení dvou černých standardních jedinců s excelentním exteriérem a vynikajícím rodokmenem. Tatínkem je impozantní španělský pes Rony - D´Spain Fuego Negro Cherokee z chovatelské stanice pana Miguela Navarra, dlouholetého chovatele, rozhodčího exteriéru plemene a prezidenta španělského klubu stafordšírského bullteriera C.E.S.B.T., v majetku španělské chovatelky slečny Fany Sampayo z chovatelské stanice StaffyParadise. Maminkou je Berta - Andromeda Dowinastaff, černá fenka pyšnící se perfektní anatomií plně dle standardu, výbornými zdravotními výsledky, vyrovnanou povahou a interesantním čistě anglickým rodokmenem. Berta je fenka od našich českých a slovenských přátel. Pochází ze Slovenska z chovatelské stanice Dowinastaff Erika Goldschmidta a za jejím excelentním rodokmenem stojí Marian Bott, jeden z prvních chovatelů stafordšírského bullteriera na Slovensku. Majitelem maminky Bertičky je pak český chovatel Michal Kedroň z chovatelské stanice First Turn Black. Všem těmto chovatelům děkujeme za důvěru a věříme, že jejich očekávání nezklameme.
Dorotka bude mít svůj domov v rodině našich přátel Lenky a Jana Albertových a jejich syna Lukáška, společně po boku stafích parťáků Giny a Viga. Když Bůh dá, těšíme se na naše společné chovatelské úspěchy.

 

14.12.2022 - Prezentace ve výroční knize o plemeni

Stejně jako v předchozích letech se naše chovatelská stanice bude prezentovat v anglickém annualu Alana Hedgese & Jackie Smart The Stafford Book 2022. Letošní ročník nemůže patřit nikomu jinému, než našemu nejnovějšímu přírůstku milovanému a velice nadějnému Miguelitovi! Náš malý kluk roste jako z vody a každý den nás dělá šťastnějšími svým neskonalým temperamentem, úžasnou povahou a bláznivými nápady. Krásnou reklamu pro nás opět vytvořila paní Lucie Svobodová z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 

30.9.2022 - Úspěchy našeho Miguelita na klubových výstavách v České republice a v Německu

Letošní září pro nás bylo ve znamení klubových výstav.

Po krásném úspěchu v Rakousku jsme se s Miguelem zúčastnili 18.9. Speciální výstavy SBTC CZ v Němčicích, na kterou bylo přihlášeno rekordních 434 stafíčků. Výstavu posuzovali rozhodčí ze země původu Velké Británie a Irska, pánové Gerard Cox (Coxgal kennel), Pete Hopgood (Antroboss kennel), Thomas Hehir (Moindearg kennel) a Eric Galvin (Scousious kennel). Náš El Mariachi Bagheera Bulls se pěkně předvedl opět v rukou Mariana Botta a získal v silně obsazené třídě štěňat ocenění velmi nadějný 2 a hezký posudek od rozhodčího pana Gerarda Coxe.

Týden na to 25.9. jsme s kamarádkou Verunkou Mlejnkovou vyjeli s Miguelem a jejími stafími holčičkami Myu a Malvi na Klubovou výstavu DCBT do Německa. Na místě nám bylo oznámeno, že výstavu bohužel nebude posuzovat avizovaný rozhodčí anglický specialista na plemeno SBT pan Dave Manito, který nemohl přijet a namísto něj nás nakonec posuzoval německý rozhodčí pan Wilfried Detels, specialista na plemena typu bull. Německou klubovku jsme si i přes to užili a výsledky byly skvělé! Poprvé jsem s Miguelitem šla do kruhu já sama a můj úžasný kluk mi udělal velkou radost! Krásně se předvedl a získal ocenění velmi nadějný 1!

Děkuji oběma pánům rozhodčím za pěkná hodnocení Miguela, Marianovi za skvělý handling a Verunce za super fotografie!

 

4.9.2022 - Joe Mallen Memorial 2022

První zářijový víkend jsme se s Miguelitem zúčastnili 15. ročníku prestižní klubové výstavy v Rakousku Joe Mallen Memorial, kterou posuzoval rozhodčí ze země původu plemene Velké Británie pan Harry Carter, majitel chovatelské stanice Seastaff.

Miguela předvedl ve třídě štěňat zkušený handler, pro mě opravdová persona v chovu SBT, Marian Bott, kterému velice děkuji. Náš El Mariachi Bagheera Bulls získal ocenění velmi nadějný 1 a Nejlepší štěně výstavy!

Děkuji panu rozhodčímu za krásné hodnocení, kterého si velmi vážím, Marianovi za perfektní handling a podporu, pořadatelům z rakouského klubu SBT za velmi příjemnou výstavu v krásném prostředí a všem přátelům za skvěle strávený den! Největší radost mi udělal Miguelito, který vše zvládl na jedničku. Nejenže mu to v kruhu pěkně šlapalo, ale celý den byl pohodovým psím parťákem.

Za krásné fotografie a společný příjemný víkend v Rakousku děkuji kamarádce Dáše Kratochvílové s její stafinkou Eny.

 

18.8.2022 - Miguelito slaví 4. měsíc a pilně trénuje do kruhu!

Panu Božskému dnes cinknul 4. měsíc! Miguel tak oficiálně může naskočit do víru výstavního světa jako "baby". Snad mu to půjde stejně dobře, jako na jeho prvním výstavním tréninku na fotografii od Verunky Mlejnkové.

 

18.7.2022 - Malý Miguel dnes oslavil 3. měsíc!

Náš nejmladší přírůstek si užívá letní dny naplno. Takhle Miguelita zachytila hledáčkem foťáku naše kamarádka a skvělá fotografka Verunka Mlejnková.

 

23.5.2022 - Náš milovaný Jack odešel za duhový most

S velkým smutkem a lítostí jsme se rozloučili s naším milovaným Little Jack Ambassador Sun. Odešel rychle a nečekaně. Měl krásný, šťastný a plnohodnotný život. Odpočívej v pokoji Jackoušku. Nikdy na tebe nezapomene.

Děkuji z celého srdce Ladě za všechnu péči, starost a lásku, kterou Jackovi dala. Měl u ní krásný domov a rodinu.

 

19.5.2022 - Malá oslava a velké focení Miguelita

Náš malý Miguelito oslavil svůj první měsíc focením s naší kamarádkou Verunkou Mlejnkovou, které tímto děkujeme za krásnou sérii fotografií s invencí. Miguel se předvedl jako opravdový profi model. No, uznejte sami!

El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls El Mariachi Bagheera Bulls

 

18.4.2022 - Narodil se malý Miguelito!

Na Velikonoční pondělí jsme dostali krásnou nadílku! Po dlouhé době máme přímo u nás doma štěňátko. Vytoužený chlapec z plánovaného vrhu "E" El Mariachi Bagheera Bulls aka Miguelito přišel na svět v půl desáté dopoledne plánovaným císařským řezem jakožto jedináček. Šťastnými rodiči jsou Sikaistaff Dark Lord a Barbara Rose Bagheera Bulls.

Malý Miguel a maminka Barunka jsou oba v pořádku.

Děkujeme všem našim blízkým přátelům za podporu, Eleně Lavrove za možnost krytí s Merlinem, který je mou srdeční záležitostí a SOVAvet za nadstandardní přístup a péči.

El Mariachi Bagheera Bulls

 

29.3.2022 - Holčičky z vrhu "D" slaví šest týdnů velkým focením!

Malé princezny Bubi - Dare To Dream a Ruby - Diamonds And Rubies mají za sebou už šest týdnů života a tak je přijela vyfotit naše kamarádka Elena. No, uznejte sami, jak jim to před fotoaparátem slušelo! Rostou do krásy a moc hezky prospívají. Máme z nich opravdu radost!

 

Dare To Dream

 

Diamonds And Rubies

 

19.3.2022 - Velké loučení

Holčičky z vrhu "C" tento víkend odjely do svých nových domovů. Přejeme jim hodně štěstí a dlouhý a spokojený život v jejich milujících rodinách.

Beata a Cookie VanillaJan s Martinou a Coco MademoisellePetra s tatínkem a Candy Rose

 

15.3.2022 - Poslední společné focení holčiček z vrhu "C"

Čas utíká jako voda, ani jsme se nenadáli a malé princezny z vrhu "C" se za pár dní rozejdou do svých nových domovů. Poslední společné chvíle s jejich maminkou Ashley zachytila na krásných fotografiích Elena Lavrova, majitelka jejich tatínka Reddyho.

Cookie VanillaCandy RoseCoco Mademoiselle

 

22.2.2022 - Plánované krytí Merlin & Barunka

Před pár dny proběhlo krytí naší milované tygřice Barunky - Barbara Rose Bagheera Bulls s nádherným impozantním černožíhaným psem Merlinem - Sikaistaff Dark Lord, importovaným ze země původu plemene Velké Británie.

Merlin je žijící legendou v evropském chovu se závratnou výstavní kariérou. Je šampionem krásy mnoha zemí, interšampionem a klubovým šampionem. Pyšní se také výstavními úspěchy ze země původu Velké Británie. Dosáhl zde krásných výsledků, které jsou pro chovatele a majitele snad největším oceněním. Merlin je velice výjimečný pes s excelentním exteriérem, neutuchajícím temperamentem, velmi zajímavým rodokmenem a především kvalitním plemeníkem, který se již mnohokrát osvědčil v chovu SBT. Svým dětem ze sebe předává po všech stránkách to nejlepší, což jsem měla sama čest již poznat. Merlin je otcem našeho prvního vrhu, který se uskutečnil ještě pod křídly domovské stanice Ambassador Sun. Život je plný nečekaných okolností a tentokrát mi přinesl příležitost vrátit se k úplným kořenům mého chovatelství a využít Merlinův ohromný potenciál ještě jednou ve svém chovu, za což jsem velice vděčná jeho majitelce paní Eleně Lavrove.

Ze spojení Barunky a Merlina očekáváme především žíhaná štěňátka - tygříky a také štěňátka černé barvy s žíháním.

Barunka a Merlin jsou typickými představiteli plemene s vynikajícím exteriérem. Disponují vyrovnanou aktivní povahou se zdravým temperamentem a sebevědomím žádoucím pro plemeno stafordšírský bullterier. Oba nastávající rodiče jsou nadstandardně zdravotně vyšetření s vynikajícími výsledky. Štěňátka se budou pyšnit velmi zajímavým rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic ze země původu Velké Británie a linií z Jižní Afriky - Cashalee, Crossguns, Knockon, Ashbull, Judael, Seastaff, Baysend, Boldmore, Wyrefare, Sparstaff, Eastaff, Cragails, Bourtie, Kannechor, Pennsmith, Pennshanel, Zutar, Chassuki.

Věříme, že nám příroda bude přát a těšíme se na miminka z tohoto velice perspektivního spojení.

 

15.2.2022 - Máme štěňátka!

Plánovaný vrh "D", šťastnými rodiči jsou Earthquake Staff´s Barry Seal a Špagetka Top Banana.

Špagetka byla velice statečná a porodila dvě krásné zdravé holčičky. Bohužel porod byl velmi těžký, přišli jsme o jednu holčičku a chlapce.

Princezny DARE TO DREAM a DIAMONDS AND RUBIES jsou i s maminkou v pořádku a daří se jim dobře. Špagetka se o ně vzorně stará, má dostatek mlíčka a tak holčičkám nic nechybí.

Fenečky z vrhu "D" jsou odchovány v domácím prostředí u majitelky maminky Špagetky, naší blízké přítelkyně Martiny Šimonové.

Děkujeme všem našim blízkým přátelům za podporu a manželům Biance a Henkovi Janssen za možnost krytí s nádherným Chapem!

Za první profi fotografie našich malých slečen děkujeme NIKOL PHOTO.

 

Dare To Dream

 

Diamonds And Rubies

 

12.2.2022 - První malé narozeniny a velké focení našich holčiček z vrhu "C"

Naše malé princezny dnes oslavily čtyři týdny! Mají za sebou velké focení s Elenou Lavrovou, majitelkou jejich tatínka Reddyho a šlo jim to tedy náramně. Candy Rose, Cookie Vanilla a Coco Mademoiselle jsou velice šikovné, hezky prospívají a rostou jako z vody. Máme z nich velkou radost!

Vrh "C"

 

Candy Rose

Candy Rose Bagheera Bulls Candy Rose Bagheera Bulls Candy Rose Bagheera Bulls

 

Cookie Vanilla

Cookie Vanilla Bagheera Bulls Cookie Vanilla Bagheera Bulls Cookie Vanilla Bagheera Bulls

 

Coco Mademoiselle

Coco Mademoiselle Bagheera Bulls Coco Mademoiselle Bagheera Bulls Coco Mademoiselle Bagheera Bulls

 

15.1.2022 - Máme štěňátka!

Plánovaný vrh "C",  šťastnými rodiči jsou Gamecelt Revelation a Lollipop Top Banana.

Po dlouhé době se v naší chovatelské stanici narodila vytouženě očekávaná štěňátka z krytí Reddyho a Ashley. V sobotu ve velmi brzkých ranních hodinách Ashleynka přirozeně porodila tři krásné červené princezny! Chov nenese jen radosti, někdy ho provází i slzy, bohužel jsme přišli o prvního chlapečka.

Coco Mademoiselle, Candy Rose a Cookie Vanilla jsou i s maminkou v pořádku a mají se čile k světu. Ashleynka se o ně vzorně stará, má dostatek mlíčka a tak holčičkám nic nechybí.

Fenečky z vrhu "C" jsou odchovány v domácím prostředí u majitelů maminky Ashley, našich rodinných přátel Marušky a Adama.

Děkujeme všem našim blízkým přátelům za podporu a Eleně Lavrove za možnost krytí s krásným Reddym.

Vrh "C"Vrh "C"

 

14.1.2022 - Plánované krytí Chapo & Špagi - březost potvrzena!

Letošní rok nám krásně začal s milou zprávou o potvrzení březosti milované Špagetky s impozantním španělským psem Chapem - Earthquake Staff´s Barry Seal, importovaným do Holandska. Narození štěňátek očekáváme kolem 17. února 2022.

Špagi a Chapo jsou typickými představiteli plemene a díky svému exteriéru a povaze se výborně prezentují na výstavním poli. Špagetka se aktivně věnuje obranám a poslušnosti. Její přímí předci jsou generačně pracovně a lovecky vedeni. Oba nastávající rodiče disponují nadstandardními zdravotními vyšetřeními s vynikajícími výsledky.

Děkujeme skvělé dámě Biance Janssen a jejímu manželovi Henkovi za možnost krytí s Chapem. Tento výjimečný pes byl použit ke krytí v České republice úplně poprvé.

Těšíme se na miminka z tohoto velice perspektivního spojení.

 

12.1.2022 - Plánované krytí Oscar & Bettynka

Velmi mě těší, že Vám mohu představit letošní plánované zahraniční krytí naší milované Bettynky - Betty Bathory Bagheera Bulls s úžasným žíhaným psem Oscarem - Bullrichs Don´t Stop Me, žijícím v Německu.

Oscar je pro mě velmi výjimečný pes. Naprosto mě okouzlil již na samém počátku své úspěšné výstavní kariéry, kdy jsem měla možnost ho vídat na výstavách v Německu. Díky jeho excelentnímu kompaktnímu exteriéru, krásnému samčímu výrazu a interesantnímu rodokmenu jsem si přála využít jeho potenciál ve svém chovu.

Ze spojení Betty a Oscara očekáváme především žíhaná štěňátka - tygříky a když Bůh dá, tak i štěňátka červené barvy, protože oba nastávající rodiče nesou vlohu pro toto zbarvení.

Bettynka a Oscar jsou typickými představiteli plemene s vynikajícím exteriérem. Disponují vyrovnanou aktivní povahou se zdravým temperamentem žádoucím pro plemeno stafordšírský bullterier a zdravotními vyšetřeními. Štěňátka se budou pyšnit velmi zajímavým rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic ze země původu Velké Británie, Evropy a linií z Jižní Afriky - Crossguns, Cashalee, Seastaff, Pennsmith, Baysend, Boldmore, Wyrefare, Jackstaff, Bourtie, Sparstaff, Penshannel, Eastaff, Judael, Ashstock, Chelmstaff, Aldwych, Dumbriton, Brittstaff, Zutar, Chassuki.

Za možnost krytí s Oscarem velice děkujeme jeho majiteli a chovateli Michaelu Kästnerovi.

Věříme, že nám příroda bude přát a těšíme se na miminka z tohoto perspektivního spojení.

 

23.12.2021 - Plánované krytí Chapo & Špagi

Představujeme Vám plánované zahraniční krytí krásné bílé fenečky s červenými plotnami Špagetky Top Banana s úžasným španělským psem Chapem - Earthquake Staff´s Barry Seal, importovaným do Holandska.

Ze spojení Špagi a Chapa očekáváme bílá štěňátka s červenými znaky s výstavními a pracovními předpoklady a vyrovnanou povahou po obou rodičích se zdravým temperamentem žádoucím pro plemeno stafordšírský bullterier. Štěňátka se budou pyšnit velmi interesantním rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic z Evropy, Austrálie a ze země původu Velké Británie - Staffjoy´s, Earthquake Staff´s, Rimorostaffs, Usherin, Castlebar, Powerpaws, Crossguns, Seastaff, Albermarbull, Jodel´s, Cragails, Herodotus, Pennsmith, Ashstock, Jackstaff.

Oba nastávající rodiče disponují nadstandardními zdravotními vyšetřeními s vynikajícími výsledky. Špagi a Chapo jsou typickými představiteli plemene a díky svému exteriéru a povaze se výborně prezentují na výstavním poli. Špagetka se aktivně věnuje obranám a poslušnosti. Její přímí předci jsou generačně pracovně a lovecky vedeni.

Velice děkujeme skvělé dámě Biance Janssen a jejímu manželovi Henkovi za možnost krytí s Chapem. Tento výjimečný pes byl použit ke krytí v České republice úplně poprvé.

Těšíme se na miminka z tohoto perspektivního spojení.

 

17.12.2021 - PF 2022

Všem našim přátelům dvounohým a čtyřnohým a všem dobrým lidem přejeme krásné a požehnané vánoční svátky a do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky, porozumění a spokojenosti!

 

16.12.2021 - Plánované krytí Reddy & Ashley - březost potvrzena!

Máme první vánoční dárek! Dnes nám byla potvrzena březost milované Ashleynky s krásným impozantním psem Reddym - Gamecelt Revelation, importovaným ze země původu plemene Velké Británie. Narození štěňátek očekáváme kolem 16. ledna 2022.

Oba nastávající rodiče jsou šampiony krásy několika zemí a mají nadstandardní zdravotní vyšetření s vynikajícími výsledky. Ashley a Reddy disponují vyrovnanými povahami a jsou ve svých rodinách skvělými společníky.

Za možnost krytí s Reddym děkujeme jeho majitelce Eleně Lavrove, které si jako chovatelky velice vážíme.

Těšíme se na další dlouze očekávaná štěňátka v naší chovatelské stanici Bagheera Bulls!

 

14.12.2021 - Prezentace naší Betty Bathory Bagheera Bulls ve výročních knihách o plemeni ve Velké Británii

Naše Bettynka nám dospěla v krásnou mladou dámu a díky úžasné reklamě, kterou pro nás vytvořila paní Lucie Svobodová z Niarra Pro Design, bude představena v obou letošních anglických annualech o plemeni stafordšírský bullterier, které v zemi původu vychází pravidelně každým rokem. "Ohnivý design" ozdobí publikaci Alana Hedgese & Jackie Smart The Stafford Book 2021, jejíž jsme součástí každým rokem existence naší chovatelské stanice. "Zámecký design" pak bude prezentován v jubilejním stříbrném ročníku paní Bev Harrison The SBT Annual, výjimečném tím, že budou dva roky 2020 a 2021 shrnuty v jedné knize, díky okolnostem pandemie, které nás všechny zasáhly. Těšíme se na obě sběratelské ikonické publikace!

 

8.12.2021 - Prezentace ve výroční knize o plemeni

Stejně jako v předchozích letech se naše chovatelská stanice bude prezentovat v anglickém annualu Alana Hedgese & Jackie Smart The Stafford Book 2021. Krásnou reklamu pro nás opět vytvořila paní Lucie Svobodová z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 

28.9.2021 - Plánované krytí Reddy & Ashley

Představujeme Vám plánované krytí krásné červenobílé fenečky Ashley - Lollipop Top Banana s nádherným impozantním psem Reddym - Gamecelt Revelation, importovaným ze země původu plemene Velké Británie, otcem našeho vrhu "B".

Ze spojení Ashleynky a Reddyho očekáváme červená štěňátka s bílými znaky s výstavními a pracovními předpoklady a vyrovnanou přátelskou povahou po obou rodičích. Štěňátka se budou pyšnit velmi zajímavým rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic z Velké Británie - Seastaff, Crossguns, Bourtie, Dazmarnic, Albermarbull, Pennsmith, Wyrefare, Sparstaff, Ashstock, Jackstaff.

Oba nastávající rodiče jsou šampiony krásy několika zemí a mají nadstandardní zdravotní vyšetření s vynikajícími výsledky. Ashley a Reddy vynikají svou vyrovnanou povahou a jsou ve svých rodinách skvělými společníky. Přímí předci Ashley jsou pracovně a lovecky vedeni.

Za možnost krytí s Reddym děkujeme jeho majitelce Eleně Lavrove, které si jako chovatelky velice vážíme.

Věříme, že nám příroda bude přát a my se budeme moci těšit na miminka z tohoto perspektivního spojení.

 

3.9. 2021 - Nová tvář v rodině Bagheera Bulls

Máme velkou radost, že naši chovatelskou stanici posílila čerstvá krev v podobě krásné červenobílé fenečky Ashley - Ch., JCh. Lollipop Top Banana. Ashley je fenka, kterou známe a vídáme od jejích dětských let. Její majitelé Maruška Kaděrová a Adam Bašta jsou našimi rodinnými přáteli a spojuje nás spousta společných nejen výstavních zážitků.

Ashley se narodila z perspektivního spojení dvou červenobílých standardních jedinců s excelentním exteriérem. Tatínkem je impozantní pes Dazmarnic Cetewayos Kraal z chovatelské stanice ze země původu Velké Británie pana Billa Askera, dlouholetého chovatele a rozhodčího exteriéru plemene stafordšírský bullterier, maminkou pracovně a lovecky vedená fenka, šampionka Espresso Top Banana z České republiky chovatelky paní Kláry Bubeníkové.

Ashley se pyšní nejen vynikajícím exteriérem, výbornými zdravotními výsledky, vyrovnanou povahou a výstavními úspěchy na domácím poli a v zahraničí, ale především zajímavým rodokmenem, ve kterém najdete známá jména kvalitních jedinců z chovatelských stanic ze země původu Velké Británie - Dazmarnic, Albermarbull, Pennsmith, Ashstock, Jackstaff.

Děkujeme Marušce a Adamovi za důvěru a když Bůh dá, těšíme se na naše společné chovatelské úspěchy.

Lollipop Top BananaLollipop Top Banana

 

30.8. 2021 - Letošní oslavy narozenin našich babiček

Léto je pomalu za námi. Naše první stafí holčičky Anuška - Crazy Jess Ambassador Sun a Bagíska - Wanda ze Smiřické zahrady oslavily v červnu a v srpnu své 12. narozeniny. Zdravíčko jim slouží, jíst chutná a stále je užije nejen na lenošení, ale i na lumpárny společně s jejich smečkou. Anuško a Bagísko, lásky naše chlupaté, přejeme Vám do dalších let hodně zdraví, pohody a spokojenosti!

AnuškaBagíska

 

16.12.2020 - PF 2021

Všem našim přátelům dvounohým a čtyřnohým a všem lidem dobré vůle přejeme krásné a požehnané Vánoce a do nového roku pevné zdraví, hodně štěstí, kupu radosti a plnou náruč splněných snů!

 

1.12.2020 - Prezentace ve výroční knize o plemeni

Letos, jako i roky předchozí, se naše chovatelská stanice bude prezentovat v anglickém annualu Alana Hedgese & Jackie Smart The Stafford Book 2020. Vážíme si jejich nadšení a úsilí, že tato ikonická publikace vyjde i přes to, že letošní rok je díky okolnostem, které nás všechny zasáhly, úplně jiný, než ty předchozí. Úžasnou reklamu pro nás opět vytvořila slečna Dušková z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 

25.11.2020 - Nový přírůstek do naší chovatelské stanice

Představujeme Vám novou naději v naší chovatelské stanici! Bagheera Mira Bai Noremac aka Asanka je novou posilou do našeho týmu.

Nádherná fenečka plemene americký stafordšírský teriér pochází z malé rodinné chovatelské stanice Noremac Ing. Kateřiny Stavělové z perspektivného spojení krásné žíhané fenky JCh. Abrakadabra Misty Lu Noremac a úžasného impozantního psa GCh. Louis Vuitton du Temple de Gaia, importovaného z Francie. V jejím rodokmenu koluje krev legendárních představitelů amerických stafordšírských teriérů, šampionů Royal Court Winning Colors,  Royal Courts Carbon Copy a Calamity Jane. Mé velké díky patří Louisově skvělé majitelce Evě Bendové z chovatelské stanice Gaster za její pomoc nejen s výběrem, ale především za cenné rady a předání zkušeností.

Malá Bagheera - Asanka má svůj domov u mé tety Dany Steklíkové, které vyplní prázdné místo v srdci i v rodině po fence AST Asaně, která odešla za duhový most letos o prázdninách v požehnaném věku 15 let.

Těšíme se, co nám přinese budoucnost.  

AST Asanka

 

19.11.2020 - Jak jde čas...

Letošní rok je pro nás všechny jiný. Naše plány a očekávání jsme museli odložit na lepší časy, až se svět vrátí do starých dobrých kolejí. A tak využíváme dnů neplánovaného volna a trávíme čas s naší psí rodinkou v poklidném tempu.

Naše nejmladší holčičky Barunka a Bettynka rostou do krásy, což můžete sami posoudit z fotografií v průběhu letošního roku. Princezny se fotily na jaře, když oslavily své první narozeniny a takhle vypadají dnes, po čerstvém focení u Antona a Eleny Lavrových, rodiny jejich tatínka Reddyho. Dělají nám velkou radost!

Baru květen 2020 Baru listopad 2020

 (Barunka v květnu a v listopadu)

 

Betty květen 2020 Betty listopad 2020

(Bettynka v květnu a v listopadu)

 

18.3.2020 - Oslava 1. narozenin Barunky a Bettynky

Naše milované holčičky Barunka a Bettynka oslavily své 1. narozeniny!

Je to jako včera, co jsem je jako maličké plyšové myšky držela poprvé v náručí. Dnes jsou z nich krásné zdravé temperamentní slečny a my jsme moc rádi, že je máme.

Zlatíčka naše, přejeme vám hodně zdravíčka a dlouhý a spokojený život plný radosti a lumpáren se svou smečkou!

 

14.12.2019 - PF 2020

Všem našim přátelům dvounohým i čtyřnohým a všem dobrým lidem přejeme krásné a požehnané vánoční svátky a do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky, porozumění a spokojenosti!

 

13.12.2019 - Prezentace ve výroční knize o našem plemeni

Stejně jako v loňském roce se naše chovatelská stanice bude prezentovat v anglickém annualu pana Alana Hedgese The Stafford Book 2019. Krásnou reklamu pro nás vytvořila slečna Dušková z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 

5.-6.10.2019 - Výstavní premiéra Bettynky a Barunky

První říjnový víkend jsem s našimi holčičkami Betty Bathory a Barbarou Rose absolvovala jejich výstavní premiéru na Podzimních výstavách psů v Jelenia Góra u našich severních sousedů v Polsku. Aby si každá svůj velký den užila a mohla jsem si mé malé krásky předvést ve výstavním kruhu sama, rozhodla jsem se jet v sobotu na I. Národní výstavu britských plemen s Bettynkou a v neděli na XLVI. Krkonošskou národní výstavu psů s Barunkou. A jak to celé dopadlo?

V sobotu posuzoval Bettynku francouzský rozhodčí pan Richard Calloch a i přes nepřízeň počasí se Betty skvěle předvedla a získala ocenění velmi nadějná 1, Nejlepší štěně v rase a v závěrečných soutěžích Nejlepší štěně výstavy 2. místo!

V neděli posuzoval Národní výstavu polský rozhodčí pan Łukasz Koźlarek, dlouholetý chovatel a specialista na naše plemeno. Barunka si svou premiéru užila a od pana rozhodčího dostala krásný posudek a ocenění velmi nadějná 1 a Nejlepší štěně v rase!

Oběma pánům rozhodčím velice děkuji za vysoká ocenění a krásné posudky našich holčiček.

 

10.8.2019 - STAFFY DAY AND KAREN FORD MEMORIAL 2019

Letos jsme se poprvé zúčastnili akce Staffy Day, kterou pořádá již několikátým rokem chovatelka SBT paní Simona Lahodová (Fransimo Bohemia) v Říčanech u Brna. Naše malé holčičky Barunka a Bettynka si mohly napoprvé "nanečisto" vyzkoušet nejen výstavní prostředí, ale i další aktivity spojené s naším úžasným plemenem.

Výstavu posuzoval rozhodčí ze země původu Velké Británie, specialista na naše plemeno pan John Dare (kennel Bowstaff). Bettynka od něj získala ocenění velmi nadějná 3 a Barunka velmi nadějná, obě holčičky ocenil velmi pěkným posudkem.

Bettynka s Barunkou byly napoprvé moc šikovné, extrémně teplé počasí a atmosféru výstavního prostředí zvládly bez stresu a vše nové je velmi zajímalo. Máme z nich velkou radost!

 

8.8.2019 - Bagi má narozeniny!

Dnes naše milovaná Bagíska oslavila své 10. narozeniny!

Dnes už je to deset let, kdy se narodila naše velká stafí láska, zlatá tygřice Wanda ze Smiřické zahrady aka Bagheera, naše hrdá maminka, babička a prababička.
Díky Bagísce máme doma další stafíčky, její děti a vnoučátka, stala se zakladatelkou našeho chovu. Bagi je i ve svých deseti letech stále vůdkyní celé smečky, je to velká osobnost a psí dáma, kterou nelze nemilovat.
Bagísko naše milovaná, přejeme ti do dalších let hodně zdravíčka, spokojenosti a ať si užíváš života plnými doušky a s radostí a nasazením tak, jak to umíš jen ty! Krásné narozeniny!

 

23.6.2019 - Anuška má narozeniny!

Dnes slaví naše milovaná Anuška své 10. narozeniny!

Naše první stafinka, černé štěstíčko Crazy Jess Ambassador Sun aka Anuška k nám do rodiny přišla za naši první psí lásku, pitbulí holčičku s velkým srdcem Ashley. Anuško, díky tobě jsme poznali, co znamená mít doma stafíka a zamilovali se do tohoto úžasného plemene a brzy se naše smečka rozrostla o dalších pár kousků. Díky tobě také začalo jedno velké přátelství s tvou "člověčí mámou" Olou Lukášovou a její psí partou Ambassador Sun. Anuško naše milovaná, přejeme ti do dalších let hodně zdravíčka, spokojenosti a ať si užíváš života plnými doušky a s radostí tak, jak to umíš jen ty!

 

20.5.2019 - Velké loučení

Všichni naši chlapci z vrhu "A" v průběhu posledního týdne odjeli do svých nových domovů. Přejeme jim hodně štěstí a dlouhý a spokojený život v jejich milujících rodinách.

 

21.4.2019 - Velké focení našich malých chlapců

Attila, Atrey, Aston a Arnoldek měli dnes velké focení a byli opravdu moc šikovní!

 

19.4.2019 - Plánované krytí Lerry & Lili

Představujeme Vám plánované krytí naší milované Lilinky - Vanilla Doll Ambassador Sun s úžasným černým psem Lerrym - The Knot Unites Royal Blood, importovaným ze Španělska, pyšnícím se čistě anglickým rodokmenem.

Ze spojení Lilinky a Lerryho očekáváme černá štěňátka s výstavními předpoklady a zdravě temperamentní povahou, typickou pro plemeno stafordšírský bulteriér.

Lili a Lerry jsou exteriérově typičtí představitelé plemene, velmi dobře se prezentující na výstavním poli v České republice i v zahraničí, kde dosahují vynikajících výsledků. Nastávající tatínek štěňátek se v letošním roce na nejprestižnější výstavě na světě Crufts ve Velké Británii umístil na krásném 4. místě. Oba budoucí rodiče jsou zdravotně testovaní.

Za možnost krytí s nádherným Lerrym děkujeme jeho majitelce Dagmar Kratochvílové.

Věříme, že nám příroda bude přát a my se budeme moci těšit na miminka z tohoto velice perspektivního spojení.

 

18.4.2019 - První malé narozeniny holčiček z vrhu "B"

Naše malé holčičky Barunka a Bettynka oslavily svůj 1. měsíc focením s Antonem a Elenou Lavrovou, majitelkou jejich tatínka Reddyho. No, uznejte, že jim to šlo na jedničku!

 

10.4.2019 - Naši kluci oslavili svůj 1. měsíc!

Klučíci z vrhu "A" rostou jako z vody. Podívejte se sami, jak jim to na fotografiích sluší!

 

18.3.2019 - Máme štěňátka!

Plánovaný vrh "B", šťastnými rodiči jsou Gamecelt Revelation a Une Rose d´Amour Ambassador Sun.

Po dlouhém napínání nás naše milovaná Rozička překvapila dvěma malými princeznami! Čekali jsme zlatušky, ale nakonec se Rozička rozhodla, že budou po mamince. Barbara Rose "Barunka" a Betty Bathory "Bettynka" jsou i s maminkou v pořádku a mají se čile k světu.

Za velkou podporu a možnost krytí s nádherným Reddym patří naše díky Eleně Lavrove, které si jako chovatelky a především člověka velice vážíme.

 

  [3]

 

10.3.2019 - Máme štěňátka!

Plánovaný vrh "A", šťastnými rodiči jsou Imperial Attila Ambassador Sun a Francesca ze Smiřické zahrady.

Naše milovaná Fanynka si na své 4. narozeniny nadělila 4 krásné dárečky! Attila, Atrey, Aston a Arnold jsou kluci jako buci a mají se čile k světu. Porod proběhl bez komplikací přirozenou cestou, maminka má dostatek mlíčka a tak mrňouskům nic nechybí.

Za možnost krytí s úžasným Attilou patří velké díky Pavlovi a Elke Országovým.

 

2.3.2019 - Prezentace naší milované Lili

Nastal milý čas shrnout dosavadní úspěchy Lilinky, velké naděje naší chovatelské stanice Bagheera Bulls. Krásný prezentační letáček pro ni vytvořila slečna Dušková z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme.

 
14.2.2019 - Plánované krytí Reddy & Rozi

Na svátek svatého Valentýna jsme dostali ten nejkrásnější dárek! Byla nám potvrzena březost naší milované Rozičky s nádherným impozantním psem Reddym - Gamecelt Revelation, importovaným ze země původu plemene Velké Británie. Narození štěňátek očekáváme kolem 15. března.

Rozi a Reddy se velmi dobře prezentují na výstavním poli, kde dosahují vynikajících výsledků. Oba nastávající rodiče jsou nadstandardně zdravotně testovaní.

Za možnost krytí s Reddym děkuji jeho majitelce Eleně Lavrove, které si jako chovatelky a především člověka velice vážím.

Těšíme se na další štěňátka v naší chovatelské stanici Bagheera Bulls!

 

11.2.2019 - Plánované krytí Attila & Fany

S radostí Vám oznamujeme, že nám dnes byla potvrzena březost naší žíhané tygřice Fanynky. Narození štěňátek očekáváme kolem 10. března.

Otcem štěňátek je nadstandardně zdravotně testovaný úžasný černý pes Imperial Attila Ambassador Sun, sportovně a pracovně vedený. Attila je žijící legendou v bull sportech a je držitelem celé řady rekordů a ocenění.

Za možnost krytí s Attilou děkujeme jeho milujícím majitelům Pavlovi a Elke Országovým.

Těšíme se na první vrh v naší chovatelské stanici Bagheera Bulls!

 

13.12.2018 - PF 2019

Všem našim přátelům dvounohým i čtyřnohým přejeme krásné a pohodové Vánoce a do nového roku mnoho lásky, zdraví, radosti, štěstí a náruč splněných přání!

 

11.10.2018 - Plánované krytí Reddy & Rozi

Na přelomu letošního roku se těšíme na plánované krytí naší úžasné Rozičky - Une Rose d´Amour Ambassador Sun s nádherným impozantním zlatým psem Reddym - Gamecelt Revelation, importovaným ze země původu plemene Velké Británie.

Ze spojení Rozičky a Reddyho očekáváme zlatá a zlatě žíhaná štěňátka s výstavními předpoklady a vyrovnanou přátelskou povahou po obou rodičích. Štěňátka se budou pyšnit ze tří čtvrtin čistě anglickým rodokmenem.

Oba nastávající rodiče jsou nadstandardně zdravotně testovaní. Rozi a Reddy se velmi dobře prezentují na výstavním poli, kde dosahují vynikajících výsledků. Mimo výstavní kruh jsou skvělými rodinnými společníky s velmi něžným vztahem k dětem a všemu živému.

Za možnost krytí s Reddym děkuji jeho majitelce Eleně Lavrove, které si jako chovatelky a především člověka velice vážím.

 

10.9.2018 - Plánované krytí Attila & Fany

Představujeme Vám plánované zimní krytí naší Francescy ze Smiřické zahrady s úžasným černým psem Imperial Attila Ambassador Sun.

Ze spojení Fanynky a Attily očekáváme zlatě žíhaná, černě žíhaná a černá štěňátka se sportovními předpoklady po obou aktivních rodičích. Štěňátka budou odchována u majitelky Fanynky Lady Špalkové v domácím prostředí plném lásky.

Imperial Attila Ambassador Sun je nadstandardně zdravotně testovaný nádherný černý pes ve vynikající kondici. Attila je žijící legendou v bull sportech a je držitelem celé řady rekordů a ocenění. Náleží mu tituly Klubový šampion sportu SBTC CZ, Klubový šampion práce SBTC CZ, CSA Champion 2017, 1. místo ve sportovním poháru SBTC CZ pro roky 2016, 2017, 1. místo Českomoravský pohár bull plemen 2017, Best LBT 2015, 2016, 2017, 2. místo Českomoravský pohár bull plemen 2018, 3. místo ve sportovním poháru SBTC CZ 2018, 3. místo I.S.A. Legend, categoria 16, Record I.S.A. Legend Hang Time 1 h. 5min., celkový vítěz Slovenský Bulldozer 2018, celkový vítěz Ostravský Bulldozer 2018. Jeho neskutečné výsledky ve vrcholových soutěžích u nás i v zahraničí nejsou jen výsledkem jeho genetických předpokladů, ale především nadšení a práce milujících majitelů Pavla a Elke Országových. Jako vynikající zdravý plemeník excelentního exteriéru s impozantním rodokmenem a vyrovnanou povahou předává svým dětem ze sebe jen to nejlepší.

Věříme, že nám příroda bude přát a my se budeme moci těšit na první miminka v naší chovatelské stanici Bagheera Bulls.

 

29.8.2018 - Nové webové stránky

Nastal den D a my konečně můžeme přivítat všechny milovníky plemene stafordšírský bullterier na webových stránkách chovatelské stanice Bagheera Bulls, které dle našich představ graficky ztvárnila slečna Lucie Dušková z Niarra Pro Design, které tímto velice děkujeme za skvěle odvedenou práci. Doufáme, že chvíle strávené na našich stránkách pro Vás budou příjemným zážitkem.