Vítejte na stránkách chovatelské stanice stafordšírských bullteriérů

Chovatelská stanice stafordšírských bulteriérů Bagheera Bulls

Motto: "Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný."

 

Vítáme všechny milovníky čtyřnohých přátel na stránkách naší rodinné chovatelské stanice Bagheera Bulls, která se věnuje chovu plemene stafordšírský bullteriér. Vše začalo dávno před jejím založením...

Jmenuji se Renée a psi mě provází celým mým životem. Už od útlého dětství jsem s nimi vyrůstala. Ke kynologii mě přivedl tatínek, který byl psovod. V naší rodině se chovali jedinci plemene německý ovčák a tak postupem času prošli mým životem Fred, Elma a Agi, spolehliví a hrdí pracanti. A nebyli to jen oni, náš největší domácí mazlík byl kříženec foxteriéra Filípek, který svou chytrostí a radostí ze života předčil všechny ostatní.

S mou životní láskou, mým mužem Jakubem, mi přišly do života i dvě lásky další - Ashley a Bagheera, fenky plemene americký pitbulteriér, díky jejichž přednostem, kterými byly především oddanost a láska k lidem, inteligence, vyrovnanost a společenské kvality, nás toto plemeno uchvátilo. V té době jsme také poznali první představitele stafordšírských bullteriérů a nutno říci, že nás tito malí "bojovníci" s velkým srdcem ihned okouzlili, tolik jsme v nich viděli právě kvality AP, jen v menším "balení". A tak když pokročil čas a my se museli postupně rozloučit s našimi pitbulími holčičkami, nebylo pochybností o tom, kdo zaplní prázdná místa v našich srdcích a životech. Tím stafíkem, který nás naprosto přesvědčil, byl úžasný pan pes C.I.B., Multi Ch. Jacob ze Smiřické zahrady, majitelky Oly Lukášové, jehož typický úsměv a neuvěřitelně přátelská povaha nám učarovaly a nebylo cesty zpět.

V srpnu roku 2009 se začal psát příběh plný lásky, radosti, nadšení a velkého přátelství. Pořídili jsme si první stafí holčičku, to nejhodnější stvoření na světě, Crazy Jess Ambassador Sun "Anušku", začalo jedno velké životní přátelství s chovatelkou Olou Lukášovou, majitelkou CHS Ambassador Sun a mým vzorem v chovu plemene stafordšírský bullteriér, seznámili jsme se s legendou ze samých začátků chovu SBT v ČR, chovatelem Jiřím Vávrou, majitelem CHS Ze Smiřické zahrady a konečně - narodila se naše vysněná malá temperamentní tygřice Wanda ze Smiřické zahrady "Bagheera", dcera Jacoba ze Smiřické zahrady, která se stala zakladatelkou našeho chovu.

Bagíska s Anuškou se ihned staly plnohodnotnou součástí naší rodiny a od samého začátku se skvěle doplňovaly. Vždy spolu výborně vycházely a tak je tomu dodnes.
Zpočátku jsme neměli chovatelské, natož výstavní ambice, chtěli jsme především parťáky do života, mazlíky, členy rodiny, ale člověk míní, život mění. Zde bych měla napsat "Ola mění". Nakonec bylo vše jinak a jsem za to Ole neskonale vděčná. Můj život nabral ten správný směr a plemeno stafordšírský bulteriér se mi stalo osudovým koníčkem - přineslo mi do života mnoho přátel, jak lidských, tak především těch čtyřnohých, spoustu radosti, neopakovatelných zážitků, zkušeností, cestování, vzdělávání.

První výstavní zkušenosti jsme získali s naší fenečkou Wandou ze Smiřické zahrady pod skvělým vedením Oly Lukášové. Také jsme pod záštitou její chovatelské stanice Ambassador Sun úspěšně odchovali dva vrhy "L" a "U", z nichž máme dnes pokračovatele našeho chovu.

Z prvního vrhu naší milované Bagísky v roce 2012, jehož otcem je nádherný anglický plemeník Sikaistaff Dark Lord, majitelky Eleny Lavrove, zůstal pod domovskými křídly krásný žíhaný pes Little Jack Ambassador Sun. Z jejího druhého vrhu v roce 2015 ze spojení s majestátním zlatým německým psem Pride Staff´s Evil Ernie At Deluxe Staffs, který se pyšní čistě anglickým rodokmenem, zůstala doma výstavně úspěšná elegantní žíhaná fenka Une Rose d´Amour Ambassador Sun "Rozi", do které vkládáme velké naděje.

"Malý" Jack je nyní již několikanásobným otcem a dědečkem. Moc jsem si přála mít po něm fenečku, další pokračovatelku. Sen se mi splnil historicky prvním krytím Ambassador Sun x Ambassador Sun, spojením Jacka s krásnou typickou představitelkou plemene, černou fenkou Desteeny, v jejímž rodokmenu koluje krev nejen anglická a španělská, ale také krev legendárních polských fen z CHS Pullera - Nova Era, Vanilla Fields, Doll Toy... na počest posledních dvou jsem pojmenovala i svou vytouženou fenečku Vanilla Doll Ambassador Sun "Lili", která přišla na svět v roce 2015. Lilinka je malá temperamentní černá žíhaná fenka, výstavně velmi úspěšná a též sportovně nadaná.

Náš stafí tým doplňuje ještě Jackův bratr Luca Corleone "Lukášek", který je tím pravým domácím mazlíkem a vášnivým "sporťákem".

S chovem a velkou péčí, radami a zkušenostmi mi pomáhá naše rodinná přítelkyně, zkušená kynoložka, poradkyně stravováním formou BARF a především velká milovnice zvířat, Lada Špalková, které si velmi vážím a děkuji za všechny ty okamžiky, které spolu sdílíme. Chov, výcvik, výstavy, výlety, rodinné události... bez ní by to prostě nešlo. Mají u ní krásný domov Jack s Rozičkou, kterým se neskonale věnuje.
Lada je majitelkou sportovně nadané žíhané tygřice Francescy ze Smiřické zahrady, Jackovi dcerky. Francesca je další fenkou pod křídly naší chovatelské stanice.

Lada je týmová hráčka, bez ní by naše CHS nevznikla, je její nedílnou součástí. Naši stafíci jsou pořád s námi, jsou tam, kde jsme my. Jsme prostě velká rodina.